قاب – چهار چوب زندگی نمایش فوتبال فوتبالیست

قاب – چهار چوب: زندگی نمایش فوتبال فوتبالیست امیر جعفری اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی فراخوان بانک‌ها جهت تعیین‌تکلیف حساب‌های سپرده

به دنبال ابلاغ دستورالعمل تازه بانک مرکزی در رابطه با پرداخت حداکثری سود به طور علی‌الحساب بعضی از بانک‌ها مشتریان خود را جهت تعیین وظیفه حساب‌های سپرده فراخوان

فراخوان بانک‌ها جهت تعیین‌تکلیف حساب‌های سپرده

فراخوان بانک ها جهت تعیین وظیفه حساب های سپرده

عبارات مهم : مرکزی

به دنبال ابلاغ دستورالعمل تازه بانک مرکزی در رابطه با پرداخت حداکثری سود به طور علی الحساب بعضی از بانک ها مشتریان خود را جهت تعیین وظیفه حساب های سپرده فراخواندند.

به گزارش ایسنا، با تصویب اخیر بانک مرکزی و تعیین دستورالعملی که به شبکه بانکی ابلاغ شده است است از روز شنبه همزمان با ۱۱ شهریورماه تمامی بانک ها و موسسات اعتباری مکلف هستند قیمت سود علی الحساب سرمایه گذاری مدت دار یکساله را حداکثر ۱۵ درصد و جهت سپرده های کوتاه مدت حداکثر تا ۱۰ درصد محاسبه کنند.

فراخوان بانک‌ها جهت تعیین‌تکلیف حساب‌های سپرده

بر این اساس دیگر پرداخت سودهای غیرمتعارف و خارج از مصوبه شورای پول و اعتبار جهت حساب های مدت داری که از تاریخ مشخص شده است گشایش پیدا می کند ممنوع خواهد بود، در عین حال که باید حساب های روزشمار فعلی با هر قیمت سودی که در حال پرداخت است به حداکثر ۱۰ درصد کم کردن یابد.

این در شرایطی است که حساب های مدت دار فعلی که در بسیاری از بانک ها با قیمت های بالاتر از ۱۵ درصد پرداخت می شود تا وقت سررسید قرارداد عوض کردن نرخی نخواهد داشت و به روال قبلی خواهد بود، ولی در وقت آخر قرارداد یکساله باید بر اساس بخشنامه تازه بانک مرکزی عوض کردن کند.

به دنبال ابلاغ دستورالعمل تازه بانک مرکزی در رابطه با پرداخت حداکثری سود به طور علی‌الحساب بعضی از بانک‌ها مشتریان خود را جهت تعیین وظیفه حساب‌های سپرده فراخوان

بر این اساس در فاصله چند روز مانده به اجرایی شدن دستورالعمل بانک مرکزی در رابطه با قیمت سود بانکی بعضی بانک ها در پیامک هایی به سپرده گذاران خود اعلام کرده اند با توجه به ابلاغیه بانک مرکزی در رابطه با قیمت سود تا انتهای هفته جاری جهت تعیین اوضاع حساب های خود مراجعه کنند.

سرکشی به بعضی از این بانک ها و پرسش در رابطه با پیامک های ارسالی با این توضیحات همراه بود که با در نظرگرفتن این که باید از ۱۱ شهریورماه قیمت ها براساس ابلاغیه بانک مرکزی عوض کردن کند سپرده گذاران مناسب است به بانک مراجعه کرده و اوضاع سپرده های کوتاه مدت خود را روشن کنند، آیا که از هفته آینده قیمت سود فعلی تعلق گرفته به حساب های کوتاه مدت به حداکثر ۱۰ درصد کم کردن یابد. از این رو می توانند این حساب ها را جابه جا کرده و به مدت دار عوض کردن دهند.

واژه های کلیدی: مرکزی | سود بانکی | کوتاه مدت | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs